środa, 25 lipca 2012

Kwas hialuronowy

Od dłuższego czasu używam rano zamiast kremu olej z wiesiołka, oraz także kwas hialuronowy o którym Wam opowiem.

Kwas hialuronowy znajduje się w całym ciele wypełnia przestrzeń międzykomórkowa w skórze stanowi 50%
Z wiekiem ilość kwasu bardzo maleje. Po 40 roku życia ilość kwasu jest o połowę mniejsza. Skóra się stażeje traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki

Tak w skrócie:
- nawilża skóre
- jest bardziej elastyczna
-zwalcza wolne rodniki
-zmniejsza podrażnienia skóry, szybciej goi się naskórek
-ułatwia transport substancji odżywczych w gląb skóry
-osłania warstwę rogowa naskórka przed szkodliwymi czynnikamiKwas hialuronowy wielkocząsteczkowy-  o cząsteczkach powyżej 1MDa (1 milion daltonow) nie przenikają przez warstwę rogowa. Ten rodzaj kwasu tworzy film na skórze powoduje silne podwyższenie wilgotności warstwy rogowej naskórka, co powoduje jego dużą gładkość . Zwiększa również przepuszczalność naskórka, powoduje zwiększenie przepuszczalności substancji czynnych w głąb skory.

kwas hialuronowy małocząsteczkowy- o cząsteczkach poniżej 1MDa. Wnika w warstwę rogowa naskórka. Działa bardzo nawilżająco, zwiększa przenikanie substancji czynnych. Poprawia elastyczność skory, jej barwe, nawilżenie.

kwas hialuronowy ultramałocząsteczkowy-
  o bardzo małych cząsteczkach poniżej 50 tysięcy daltonow. Przenika przez barierę warstwy rogowej do skory właściwej i wpływa na jej fizjologie. Badania wskazują, że najmniejsze cząsteczki kwasu korzystnie wplywają na odbudową uszkodzonego naskórka.

Ja osobiście używam mieszaninę 3 rodzajów kwasu o różnej wielkości cząsteczkach. Kupuje go za 5 zl w sklepie ZSK ma 15ml, starcza naprawdę na bardzo długo.
Konsystencja ma formę żelu, można nakładać bezpośrednio na twarz i ja tak właśnie robię.
Nalewam jedna krople dosłownie jedna krople:) na rękę i palcem nakładam na twarz szyje i dekolt. Ma świetna konsystencje i skóra od razu po jego użyciu robi się jedwabiście gładka. Pierwszy raz jak go użyłam byłam pod wrażeniem efektu.

Niektóre dziewczyny narzekają na to, że kwas ściąga im skórę. U mnie akurat nic takiego się nie dzieje. Kwas wchłania się natychmiast i nie ma żadnego efektu ściagania, ale to  zależy od rodzaju skóry. Jeśli taki efekt Wam przeszkadza, to nakładajcie go z jedna kropla oleju i na pewno przejdzie.

Lubie  w nim to, Ze nie zostawia na mojej skórze żadnego filmu. Od jakiegoś czasu całkowicie zrezygnowałam z używania kremu rano, za to nakładam olej z wiesiołka lub tylko kwas hialuronowy.

Można go również nakładać na włosy,. Po umyciu włosów, gdy są jeszcze mokre,jedną kroplę kwasu wcieram w końcówki włosów. Polecam także dodawanie go do masek lub odżywek do włosów.

A Wy używacie kwasu hialuronowego?
3 komentarze:

 1. Bardzo dobry merytorycznie wpis. Działanie kwasu hialuronowego jest naprawdę fenomenalne dla skóry. Sama korzystam z zabiegów z kwasem hialuronowym, który świetnie wpływa na nawilżenie skóry. Szczególnie efektywne są zabiegi z indukcją kwasu hialuronowego pod skórę, które zdecydowanie mogę polecić.

  OdpowiedzUsuń
 2. a czy można przesadzić z tym kwasem? Chodzi o to, że dodaje go do odżywek, masek do włosów. Czy jest jakieś odpowiednie stężenie, które jest idelalne? Czy jest to wszystko jedno ile... Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można go stosować w stężeniu 100% ale idealnym stężeniem jest do 20% . Ja na twarz ładuję 100% a do masek wiadomo - "na oko" :)

   Usuń

www.kotemplacja.pl

                                            www.kotemplacja.pl