wtorek, 24 lipca 2012

Glinka marokańska Ghassoul i jej zastosowanie


Dzisiaj napiszę coś o glince Ghassoul zwaną także Rassoul lub glinka marokaśska. 
Wydobywa się ją w jednym miejscu na świecie - w Maroko.

Jej nazwa pochodzi od arabskiego słowa rassala co oznacza myć.

  . W kulturze beduińskiej stosowana była do czyszczenia włosów, twarzy i ciała. Współcześnie stosowana jest w zabiegach SPA w ekskluzywnych ośrodkach na całym świecie, w kosmetyce, dermatologii oraz farmakologii.


Gdzie kupić:
Ja swoja glinkę kupiłam na allegro. Za pól kilo zapłaciłam razem z przesyłka 27zl .
Glinka ta posiada cenne pierwiastki takie jak:
 krzem,magnez, fosfor, zelazo, cynk, miedz, wapn, selen....    ma wlaściwie wszystkie makro i mikroelementy potrzebne człowiekowi.  Jest hypoalergiczna więc nadaję się do każdego rodzaju skóry i włosów.
Jest delikatna, nie narusza ochronnego płaszcza hydrolipidowego skóry


Proporcje:
Na 2 łyżeczki glinki i około 3 łyżeczki wody, wymieszać i odczekać około 10 min aż zrobi się papka. Jeśli konsystencja jest zbyt gęsta wystarczy dolać trochę wody.
 Po wymieszaniu z wodą glinka tworzy kleistą masę, bardzo lekko pieniącą się. Z początku nie wierzyłam w to, że ona może się pienić, dopóki jej nie nałożyłam na włosy - ona faktycznie się pieni wow :)


Zastosowanie
Włosy - papkę nanieść na umytą  skórę głowy i włosy, masować chwilę i pozostawić na  30 min najlepiej pod czepek, zmywamy obficie wodą. Skutecznie myje i pielęgnuje skóre głowy i włosy, nie uszkadzając łuski włosowej i włókien keratynowych.
Włosy po glince są bardziej sprężyste, lśniące i wydają się gęstsze. Odżywia skórę głowy oczyszczając ją ze wszelkich zanieczyszczeń, nie naruszając naturalnego filmu ochronnego.

Twarz - papkę  nanieść na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu po 30 minutach zmyć.
Można również nałożyć na inne partie ciała np na uda, pośladki w ten sposób wspomagamy leczenie celulituDo naszej podstawowej "papki" można dodać np trochę miodu i sok z całej cytryny, nałożyć na ciało lub na włosy.

lub

 jedno żóltko i parę kropel oleju. To już zależy od naszej fantazji i produktów jakie posiadamy :)Polubiłam tą glinkę, zresztą tak jak każdą :)
1 komentarz:

  1. Obawiam się że na allegro kupiłaś jakąś oczyszczoną glinkę ghassoul, taka naturalna ma brunatny kolor bo jest pochodzenia wulkanicznego...

    OdpowiedzUsuń

www.kotemplacja.pl

                                            www.kotemplacja.pl